kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


urzad@pragapld.waw.pl

„Domy i ludzie” - 80-te urodziny domów na ul. Skaryszewskiej

Opublikowany: 2017-07-03 09:16:22

Festyny ulicy Skaryszewskiej powoli stają się tradycją. Tegoroczny, 8. już Festyn odbył się 24 czerwca u zbiegu ulic Skaryszewskiej i Lubelskiej. Pretekstem do świętowania były 80. urodziny kamienic znajdujących się przy ulicy Skaryszewskiej. Po otwarciu Festynu przez organizatorów – Dariusza Kunowskiego i Różę Karwecką oraz Piotra Żbikowskiego, Michała Wieremiejczyka Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe – mieszkańcy i goście odwiedzili po kolei każdą „jubilatkę” i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, przy akompaniamencie dźwięków banjo Heńka Małolepszego.

Wszystkie kamienice otrzymały po torcie, a także każdej z osobna zostało odśpiewane „Sto lat!”. Po uroczystym rozpoczęciu goście posłuchali prezentacji historycznej „80-latki. Kamienice i ich mieszkańcy/prezentacja historyczna” przygotowanej przez Jolantę Wiśniewską z Muzeum Warszawy Oddział Muzeum Warszawskiej Pragi, która przybliżyła mieszkańcom historię ulicy Skaryszewskiej. 

Tegoroczny program Festynu obfitował w pokazy, wystawy i warsztaty. Najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach ceramicznych i plastycznych, zagrać w gry uliczne, oraz obejrzeć spektakl „Papuga i złota klatka” organizowany przez Młodzieżówkę Stowarzyszenia Praktyków Kultury.

Fani tańca mogli zobaczyć pokazy salsy i capoeiry, a fani muzyki posłuchać występów lokalnych chórów, solistów oraz zespołu „Hope4street” złożonego z młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej Mały Książę. Znalazło się też coś dla fanów teatru – teatr Scena Lubelska 30/32 zagrał „Wiecha po żydowsku” – spektakl kukiełkowy dla dorosłych, studenci Szkoły Aktorskiej im. Jana i Haliny Machulskich spektakl „Ja, Ty, On, My”, a Teatr Relacji spektakl „Biernoagresywni”.

W tym roku, mimo groźnych chmur, pogoda była łaskawa dla uczestników Festynu i nie przeszkodziła we wspólnym świętowaniu. Festyn zakończył taniec na dechach przy akompaniamencie kapeli Heńka Małolepszego. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy na ulicę Skaryszewską codziennie, a na następne święto za rok! Wydarzenie współfinansowane było ze środków miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Praga-Południe. 

 

14530

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum