kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


urzad@pragapld.waw.pl

Dzień Myśli Braterskiej

Opublikowany: 2017-03-07 12:35:38

Z okazji 100-lecia przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia do Warszawy, Zespół Historyczny Hufca ZHP Warszawa Praga-Południe opracował wystawę o działalności harcerstwa na tym terenie. Uroczyste otwarcie wystawy, odbyło się w Centrum Promocji Kultury, w dniu Myśli Braterskiej 22 lutego 2017 roku. Otwarcia dokonali: Honorowy Patron Wystawy Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy, Michał Wieremiejczyk Zastępca Burmistrza Dzielnicy oraz harcmistrz Stefan Romanowski Honorowy Komendant Hufca.

W sali galerii odbył się wyreżyserowany przez hm. Róże Karwecką,  harcerski kominek. Zgromadzili się na nim głównie starsi instruktorzy Instruktorskiego Kregu Pokoleń "Romanosy" ale nie zabrakło i młodszych instruktorów i harcerzy. Na spotkanie przybyli również sympatycy i przyjaciele harcerstwa.  Wspomnieniom nie było końca. Śpiewano piosenki harcerskie, oglądano zdjęcia ze zbiórek, rajdów, obozów, zimowisk oraz  film o kolonii zuchowej w Ocyplu.

55 lat minęło od utworzenia  Hufca ZHP Warszawa Praga-Południe w stuletniej tradycji istnienia harcerstwa na Grochowie. To lata wielkich osiągnięć i ogromnej pracy wolontariackiej całej kadry instruktorskiej dla środowiska. To Oni tu się urodzili, tu uczyli, tu wstępowli do harcerstwa i tu zdobywali szlify instruktorskie pełniąc różne funkcje nie tylko w harcerstwie.

Za swoją pracę na funkcji komendanta hufca zostali przez Władze Dzielnicy wyróżnieni pamiątkowym medalem 100 lecia: hm. Stefan  Romanowski, hm. Andrzej Sadłowski, phm. Paweł Lech, hm. Adam Sikoń, hm. Waldemar Kowalczyk i hm. Krzysztof Bąbel. 

Natępnie szef Zespołu Historycznego, hm. Jacek Czajka  w imieniu komendantki hufca phm. Krystyny Mamak oraz wszystkich instruktorów hufca podziękował Burmistrzowi Tomaszowi Kucharskiemu i jego zastępcom, Michałowi Wieremiejczykowi i Jarosławowi Karczowi za opiekę i udzielaną pomoc w codziennym działaniu na rzecz wychowania dzieci i młodzieży na Pradze-Południe.

 

14353

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum