kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


urzad@pragapld.waw.pl

Jubileuszowy ,,Dzień Gocławia” za nami…

Opublikowany: 2017-07-04 11:37:16

25 czerwca, w pierwszą niedzielę wakacji, Klub Kultury Gocław świętował w Parku nad Balatonem swoje dziesiąte urodziny. Równocześnie, słońcem i muzyką, powitaliśmy na Gocławiu lato. Było nam tym przyjemniej, że świętowaliśmy tłumnie. Liczbę gości, którzy nas odwiedzili możemy śmiało liczyć w tysiącach.

Było rodzinnie, sąsiedzko i twórczo. Parkowy trawnik śmiał się, brzęczał (dzięki pszczelemu miasteczku Miodowej Manufaktury Magdaleny Kozerskiej), tańczył i skakał. Odwiedzający pletli koszyki z papierowej wikliny, tworzyli kukiełki do domowego teatrzyku, malowali tekturowe domki, szydełkowali, tworzyli filcowe ozdoby, gotowali w literackiej kuchni z Teatrem Baza, brali udział w animacjach Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 55, jedli lody i cukrową watę, przechadzali się z kolorowymi balonami i wylegiwali się na kocykach.

Dzieci mogły rozwiązać zawiłe zadania matematyczne, pobawić się z Doktorem Dzięciołem z Teatru DUET, zrobić sobie zdjęcia w balonie i samolocie pędzla Edwarda Lutczyna, a dzięki inspirującym wzorom dziecięcego makijażu, upodobnić się do ulubionej postaci z bajki lub wybranego zwierzątka.

Dorośli rejestrowali się w bazie dawców szpiku kostnego i głosowali na projekty, które będą realizowane z budżetu partycypacyjnego w dzielnicy Praga-Południe. Wiele osób obejrzało wystawę przygotowaną specjalnie z tej okazji, dokumentującą działalność Klubu od momentu jego powstania. Były momenty wzruszenia, kiedy mieszkańcy odnajdywali siebie i swoje, dorosłe już, dzieci na zdjęciach w naszych księgach pamiątkowych.

Dzięki uprzejmości Spółdzielni Mieszkaniowej Gocław-Lotnisko mogliśmy ulokować scenę w świetnym punkcie widokowym. W pięknej scenerii pochwaliliśmy się nie tylko dziesięcioletnim dorobkiem artystycznym Klubu Kultury Gocław, ale również współpracą programową z Centrum Promocji Kultury, którego jesteśmy filią. Na scenę udało nam się zaprosić nie tylko kilkunastu olśniewających młodych wokalistów klubowej sekcji „Ty też możesz śpiewać” oraz aktorki z młodzieżowego Muzycznego Teatru Paradox i dzieci uczestniczące w projekcie „Galaktyka Talentów”. Nasze urodziny uświetniły swoim występem profesjonalne zespoły najwyższej klasy. Nie mogliśmy sobie wymarzyć piękniejszej oprawy muzycznej tego dnia – Soul Connection Gospel Group, Chilla Quartet, a na finał wspaniały i znany Kwartet Rampa, w którym śpiewa nieoceniona Anna Ścigalska – od 2011 roku instruktorka zajęć wokalnych w KKG.

Dziękujemy Burmistrzowi Dzielnicy Praga-Południe, Panu Tomaszowi Kucharskiemu, za patronat honorowy nad realizacją naszego przedsięwzięcia.

Ponadto, dziękujemy wszystkim partnerom za współtworzenie tego wyjątkowego wydarzenia i wieloletnią współpracę, patronom medialnym (,,DZIELNICA.pragapld” ,,Mieszkaniec”, ,,Wiadomości sąsiedzkie”, Radio Kampus), artystom, animatorom, wystawcom, a przede wszystkim, mieszkańcom oraz zaproszonym gościom, którzy świętowali z nami dziesięciolecie istnienia.

s

ss

14585

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum