kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


urzad@pragapld.waw.pl

Park Znicza miejscem aktywnego wypoczynku dla każdego

Opublikowany: 2017-11-08 09:40:05

Grochowski Park Znicza w sobotę 4 listopada 2017 r. stał się miejscem aktywnego wypoczynku dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

W ramach budżetu partycypacyjnego w jesiennej, acz pogodnej scenerii parkowej, zrealizowany został przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe projekt p.n. „Park Znicza miejscem aktywnego wypoczynku dla każdego”.

Przy nowych stołach do gry w szachy zakupionych w ramach budżetu partycypacyjnego, zgromadziły się liczne drużyny rodzinne. Zarówno dorośli, młodzież szkolna oraz najmłodsi, mogli się zmierzyć z mistrzem szachowym i instruktorem gry w szachy panem Piotrem Kaczorowskim. Wprowadzeniem do mini turnieju szachowego był wykład pt. „Korzyści płynące z gry w szachy”. Śmiało można stwierdzić, iż ta królewska gra cieszy się nadal znaczną popularnością w dobie gier komputerowych.

Dwie godziny trwały zmagania rodzinnych drużyn na kilku stanowiskach szachowych jednocześnie. Dla wszystkich uczestników była to wyśmienita zabawa połączona z intensywnym ćwiczeniem umysłu, zakończonym sachem i matem. Każdy z uczestników szachowych zmagań otrzymał w prezencie koszulkę z logo Dzielnicy. Jednocześnie najmłodsi bywalcy Parku Znicza bawili się w najlepsze w specjalnie dla nich przygotowanej strefie z dmuchańcami. Aktywny wypoczynek połączony z zabawą i szachowymi rozgrywkami, cieszył się dużym zainteresowaniem stałych bywalców Parku Znicza i osób, które zachęcone przez reklamę wydarzenia, specjalnie w sobotę 4 listopada przybyły w to urocze miejsce.  

Zachęcamy wszystkich uczniów południowopraskich szkół do udziału w zajęciach szachowych, prowadzonych w licznych placówkach oświatowych naszej Dzielnicy, zaś wszystkich mieszkańców Dzielnicy zapraszamy do codziennego korzystania z szachowych stołów w Parku Znicza. 

14740

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum