kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


urzad@pragapld.waw.pl

Rusza Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej – Polsailng 2017 !

Opublikowany: 2017-06-23 10:41:51

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej - PolSailing jest największym w Polsce, kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt tworzy pięć podstawowych elementów: 

  • program edukacji żeglarskiej – zajęć sportowych dla najmłodszych,
  • organizacja imprez żeglarskich (regionalne finały programu)   oraz warsztatów edukacji żeglarskiej,
  • działania edukacyjno-promocyjne w szkołach oraz dystrybucja książek „ABC Optimista” i „ABC Windsurfingu”,
  • szklenie kadry (koordynatorów, trenerów, instruktorów, animatorów), 
  • dystrybucja sprzętu żeglarskiego i materiałów dydaktycznych.

„Tegoroczna, nieco odmieniona formuła programu nastawiona jest z jednej strony  na kontynuację dotychczasowych działań, z drugiej na rozwój, a przede wszystkim dalszą współpracę z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi  i klubami w zakresie upowszechniania żeglarstwa” mówi Tomasz Chamera – Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. „Kolejny ośrodek edukacji w klasie Optimist na Śląsku i uzupełnienie dotychczasowej oferty, bezpłatnej nauki żeglarstwa deskowego, o ośrodek w Poznaniu – oznaczają odpowiedź PZŻ na wcześniej zdefiniowane potrzeby. Działania promocyjne i dystrybucja sprzętu w ilości ok. 250 żagli klasy Optimist, pozwoli nam dotrzeć z programem do kolejnych regionów” – dodaje.

Podstawą programu edukacji żeglarskiej jest nie tylko nauka podstaw żeglarstwa,  ale również przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa   nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego.

Bezpośrednimi odbiorcami tej części programu są uczniowie szkół podstawowych. Program jest realizowany w ośmiu ośrodkach w klasie Optimist (Szczecin, Gdynia, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław, Pszczyna, Kraków) oraz pięciu w windsurfingu (Sopot, Gdańsk, Poznań, Kalisz, Warszawa). W każdym z ośrodków w zajęciach bierze  udział 100 dzieci w klasie Optimist (dziewczęta i chłopcy w wieku 7-10 lat)  i 50 w windsurfingu (9-12 lat).

Tegoroczna edycja programu edukacji żeglarskiej jest jego kolejną (piątą) odsłoną. Nauka żeglowania w klasie Optimist prowadzona była od samego początku, natomiast windsurfing dołączył do programu w 2015 roku. Zasięg programu zwiększa się i co roku dołączają do niego nowe województwa i ośrodki.

 W 2017 roku zajęcia żeglarskie trwają od 26 czerwca do 2 września, obejmując zakresem czasu okres wolny od zajęć szkolnych.

 „Program Polsailing 2017, to propozycja skierowana do dzieci, które nigdy wcześniej nie żeglowały, aby przybliżyć im walory naszej aktywności żeglarskiej, a jeśli już im się spodoba, pragniemy zachęcić dzieci i rodziców do kontynuacji żeglarskiej przygody w formie zarówno rekreacyjnej jak i sportowej” wymienia Maciej Szafran.

 

„Rodzice i dzieci ! Żeglarstwo, to aktywność dla każdego i na całe życie… mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania, zapraszamy na pokład programu Polasailing 2017 !” zachęca koordynator programu.

Tylko w ubiegłym roku we wszystkich zajęciach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej udział wzięło ponad 16000 dzieci z całej Polski.

 Więcej informacji na stronach, oraz na profilu Facebook PZŻ:

www.polsailing.pl , www.pya.org.pl   

www.fb/PolskiZwiazekZeglarski

ss

14526

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum