kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


urzad@pragapld.waw.pl

Testament Jastrzębowskiego

Opublikowany: 2017-03-02 07:45:00

„Trzeba być człowiekiem bardzo złej woli, by stwierdzić, że sprofanowaliśmy krzyż” – stwierdził Tomasz Kucharski, burmistrz Pragi-Południe, odnosząc się do wypowiedzi niektórych radnych dzielnicy z klubu PiS. To bardzo taktowne podsumowanie kampanii kłamstwa i nietaktu, jaką ci radni przeprowadzili, po zorganizowaniu przez urząd dzielnicy obchodów 186 rocznicy bitwy o Olszynkę Grochowską.

Pretekstem do rozpętania tej wyjątkowo nienawistnej nagonki był spektakl wyreżyserowany i z udziałem Olgierda Łukaszewicza i kilku innych znakomitych artystów, który po oficjalnej części uroczystości , przedstawiono zebranym. Fragmenty tekstu, autorstwa Wojciecha Bogumiła Jastrzębskiego, zatytułowane „Konstytucja dla Europy 1831”, wygłoszono i wyśpiewano na tle  wielkiej flagi Unii Europejskiej. Flaga UE została  rozpostarta na specjalnym stelażu, który umiejscowiono z tyłu pomnika i krzyża. Należy podkreślić, że flaga Unii pojawiła się dopiero po zakończeniu części oficjalnej uroczystości. Los zrządził, że tego dnia wyjrzało nad Olszynką Grochowską słońce,  chwała życzliwej pogodzie,  które tak podświetliło flagę i krzyż, że wyszedł niemal symboliczny efekt  uwieczniony na wielu fotografiach. Wielka flaga Unii i wpisany w nią powstańczy krzyż. Jednak efekt ten dla jednych był symbolem przymierza ludzi budujących pokojową, zjednoczona Europę, w zgodzie z najważniejszymi wartościami, w tym z tradycją chrześcijańską i chrześcijańskimi korzeniami Europy. Dla  innych, posłużył za pretekst do poprowadzenia kampanii pogardy.

Więcej na http://dzielnica.pragapld.waw.pl/2017/03/02/testament-jastrzebowskiego/

a

14344

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum