kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


urzad@pragapld.waw.pl

Znamy już finalistów konkursu „Zaśpiewaj na Francuskiej”

Opublikowany: 2018-06-12 13:18:18

W dniach 7-8 czerwca w PROMIE Kultury na Saskiej Kępie odbyły się półfinałowe przesłuchania uczestników konkursu piosenki francuskiej. Po dwóch dniach wokalnych zmagań, Jury wyłoniło 10 finalistów, którzy zawalczą o nagrodę główną – wycieczkę do Paryża.

To już VI edycja konkursu organizowanego przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy we współpracy z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą w Polsce. Konkurs adresowany jest do uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy pasjonują się śpiewem i językiem francuskim a jego celem jest promocja kultury francuskiej wśród młodzieży. Konkurs został objęty patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej w Polsce Pierre’a Lévy oraz Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Tomasza Kucharskiego.

W ciągu dwóch dni półfinałowych przesłuchań zaprezentowało się 38 młodych wykonawców, których zadaniem było wykonanie dwóch dowolnie wybranych piosenek francuskich. Tak jak w poprzednich latach i tym razem okazało się, że piosenki francuskie, choć wymagają dużych umiejętności, są chętnie śpiewane i to na wysokim poziomie zarówno językowym jak i

Mimo wyrównanego poziomu i trudnego wyboru, po długich naradach udało się wyłonić 10 finalistów tegorocznego konkursu „Zaśpiewaj na Francuskiej” - są nimi:

Joanna Biedrzycka, Juliana Górecka, Agnieszka Kukla, Piotr Milencki, Marta Paleczna, Kamila Sulkowska, Karolina Tomczak, Maciej Tworzowski, Urszula Zubek i Weronika Ździeborska.

Wszyscy finaliści zaprezentują się 8 lipca br. na koncercie finałowym z okazji obchodów Święta Narodowego Francji, podczas którego zostanie także rozstrzygnięty cały konkurs. Oprócz nagrody głównej zostaną także przyznane dodatkowe wyróżnienia m.in. nagroda publiczności, nagroda Burmistrza Dzielnicy Praga Południe oraz nagroda za najpoprawniejsze użycie języka francuskiego. Gratulujemy finalistom i niech wygra najlepszy!

15017

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum