kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

„Idź tropem dźwięków i uwolnij dyrygenta”

Opublikowany: 2018-06-26 14:57:59

W ostatnią niedzielę 24 czerwca 2018 r. w dawnej siedzibie Instytutu Weterynarii – dziś w Sinfonii Varsovii, na pograniczu Kamionka i Grochowa, miała miejsce ciekawa gra plenerowa „Idź tropem dźwięków i uwolnij dyrygenta”. Cztery wieloosobowe drużyny składające się z dzieci i młodzieży szkolnej wraz z opiekunami, nie tylko z terenu Pragi-Południe, rozwiązywały szereg zadań związanych z różnego rodzaju dźwiękami i instrumentami muzycznymi.

Urząd Dzielnicy Praga-Południe przy udziale głównego organizatora gry, zorganizował Punkt Gry Plenerowej „Odgłosy Kamionka”. Pani Róża Karwecka, wieloletnia działaczka społeczna ze Skaryszewa/Kamionka, zasłużona od dekad harcerka, opowiadała uczestnikom gry nie tylko o dźwiękach związanych z Kamionkiem ale i o historii Kamionka, Skaryszewa i ich związków z Pragą i Warszawą. Jednocześnie Urząd Dzielnicy Praga-Południe przygotował dla wszystkich uczestników gry szereg publikacji związanych z Pragą-Południe i gadżetów dla dzieci i młodzieży w tym przewodniki po Dzielnicy i plany Pragi-Południe, bajki edukacyjne dla najmłodszych, kolorowanki, przybory piśmiennicze itp.

Sądząc po reakcjach uczestników i gości, gra plenerowa w założeniu muzyczno-edukacyjna, przyczyniła się także do poznania wielu ciekawych historii Kamionka i całej naszej Dzielnicy, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.    

fgtr

15043

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum