kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

75 rocznica Powstania Warszawskiego - zostań wolontariuszem

Opublikowany: 2019-05-24 13:54:36

Organizacja obchodów kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego nie może się obyć bez pomocy i zaangażowania wolontariuszy. Informują, pomagają, wspierają. Są wszędzie tam, gdzie potrzebują ich powstańcy.

Na zaproszenie Rafała Trzaskowskiego, prezydenta m.st. Warszawy na obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego do stolicy przybędzie około 200 żołnierzy z rodzinami, mieszkających na co dzień poza Polską i stolicą. Szczególnie ważne jest zaangażowanie wolontariuszy podczas ich powitania i towarzyszenie kombatantom w trakcie uroczystości.

Wolontariusze na przełomie lipca i sierpnia będą wspierać organizację oficjalnych uroczystości, licznych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i akcji społecznych.  Co roku w wolontariat rocznicowy angażuje się kilkaset osób, ich udział jest nieodzownym elementem sztafety pokoleń i ważnym świadectwem pamięci. 

Do organizacji i obsługi wydarzeń rocznicowych zostanie zaangażowanych około 400 osób. Zadaniem wolontariuszy będzie m.in. pomoc i opieka nad powstańcami w trakcie uroczystości, służba 1 sierpnia w jednym z 365 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego podczas akcji „Wolność łączy” oraz udzielanie informacji o obchodach. Szczegółowe informacje na temat projektu oraz formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie www.1944.pl. Zgłoszenia należy wysłać do 19 czerwca 2019 r.

Do udziału w wolontariacie zapraszamy wszystkich chętnych. Z każdym z kandydatów na  wolontariusza zostanie przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna, a wybrane osoby  przejdą szkolenie. Możliwe są trzy rodzaje współpracy:

- wolontariat obchodowy m.in. pomoc i opieka nad powstańcami podczas uroczystości od 27 lipca do 3 sierpnia 2019r. Minimalny wiek: ukończone 16 lat;

- wolontariat podczas akcji „Wolność łączy” - służba 1 sierpnia 2019r. w jednym z 365 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego. Minimalny wiek: ukończone 14 lat;

- wolontariat długoterminowy (wakacyjno-obchodowy) – współpraca z Muzeum Powstania Warszawskiego w wybranych działach. Minimalny wiek: ukończone 14 lat.

Projekt wolontariatu podczas obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego realizowany jest we współpracy m.st. Warszawy i Muzeum Powstania Warszawskiego.

15489

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum