kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]
Jesteś tutaj:

Awaria usunięta

Opublikowany: 2018-10-25 13:33:36

Z myślą o mieszkańcach Jak informowaliśmy, w nocy z wtorku na środę (23/24 października), na skrzyżowaniu al. Waszyngtona i ul. Grenadierów pękła rura ciepłownicza o średnicy 70 cm. Doszło do podmycia jezdni i torów tramwajowych w al. Waszyngtona. Gorąca woda, wydobywająca się pod ciśnieniem z pękniętej rury, wymyła ogromny lej. W efekcie tej katastrofy całkowicie zamknięto ruch na odcinku Międzyborska – rondo Wiatraczna. Zniszczenia były znaczne, dlatego liczono się z najgorszym – że usuwanie skutków awarii potrwa nawet kilka dni. Dla mieszkańców Pragi-Południe oznaczało to korki i objazdy do momentu całkowitego przywrócenia ruchu w al. Waszyngtona.

Awaria spowodowała niedogodności nie tylko dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej, ale też dla mieszkańców 35 okolicznych bloków, którzy nie mieli ciepłej wody. Zanosiło się na długotrwały dyskomfort i niewygody. Gromy zaczęły spadać na Urząd Dzielnicy.
Tymczasem ekipy remontowe firmy Veolia, która jest operatorem sieci ciepłowniczej, oraz Tramwajów Warszawskich uwijały się jak w ukropie, mimo niesprzyjającej pogody – zimna, wiatru i deszczu. W środę o godz. 19.00, a zatem osiemnaście godzin po eksplozji rury, Veolia zameldowała o usunięciu awarii! Rozpoczęto nawadnianie sieci, które miało potrwać cztery godziny. Przed godz. 22.00 ciepła woda zaczęła ogrzewać kamienice pozbawione ciepła i pojawiła się w kranach.
Jednocześnie trwa przywrócenie przejezdności al. Waszyngtona. Ekipy remontowe zrobiły wszystko, by w czwartkowy poranek samochody i autobusy powróciły na al. Waszyngtona. Ponieważ najdłużej będzie trwała naprawa torowiska, Tramwaje Warszawskie puściły w czwartek rano ruch jedną nitką. Montowana jest rura osłonowa, kanał zostanie zasypany w czwartek i w piątek rozpoczną się prace odtworzeniowe północnej strony jezdni i torowiska. Jeżeli pogoda pozwoli, w sobotę położony zostanie asfalt i al. Waszyngtona powróci do dawnego wyglądu i przejezdności.
W imieniu mieszkańców serdecznie dziękujemy ekipom remontowym za ofiarność i ciężką pracę!

d

d

15199

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum