kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa

Opublikowany: 2018-09-05 19:02:20

4 września w Klubie Osiedlowym Ikar Mieszkańcy Gocławia spotkali się z władzami dzielnicy, przedstawicielami Straży Miejskiej oraz Policji aby zabrać głos w sprawie bezpieczeństwa w dzielnicy. W spotkaniu wziął także udział Tomasz Kucharski, burmistrz dzielnicy.

Spotkanie otworzył Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Gocław- Lotnisko” Janusz Sienkiewicz, który przypomniał ,że tego typu debaty w tak szerokim gronie odbywają się rokrocznie. Tematów było wiele. Mieszkańcy, przede wszystkim, zwracali uwagę na problem parkowania na Gocławiu. Odniósł się do tego się burmistrz Tomasz Kucharski. Powiedział min: Rozważamy budowę parkingu wielopoziomowego, ponieważ tylko takie rozwiązanie jest dla Gocławia dobre. Jednak do tych działań potrzebna jest chęć i współpraca Pana Prezesa Sienkiewicza i jego spółdzielni, która musiała by przekazać swój teren na tą niezwykle potrzebną inwestycję. 
Mieszkańcy prosili również o częstsze patrole straży miejskiej w okolicach Mikołajczyka oraz wieczorami nad jeziorkiem Balaton. Do próśb pozytywnie odniósł się Norbert Grabowski Z-ca Naczelnika VII Oddziału terenowego Straży Miejskiej. Wielu mieszkańców zabierających głos w dyskusji, akcentowało problemy bezpieczeństwa, związane z działalnością klubu Explosion. Do sprawy odniósł się Z-ca Komendanta KRP VII nadkomendant Michał Wójcicki. „Znamy ten klub i są prowadzone działania, mające na celu ukrócenie jego uciążliwej działalności. Będziemy, na przykład, w weekendy intensywniej patrolować jego okolicę, zaś wszelkie interwencje prosimy zgłaszać do dzielnicowych.”
Przedstawiciele Policji przekazali do siebie bezpośrednie kontakty a także poinformowali Mieszkańców o możliwości korzystania z darmowej aplikacji „Moja Komenda”, w której można odszukać kontakty do poszczególnych dzielnicowych. 
Zastępca burmistrza dzielnicy, Michał Wieremiejczyk, zabierając w debacie głos, przypomniał, że w czasie wakacji mieliśmy na Gocławiu wiele imprez nad Balatonem oraz działającą cały miesiąc strefę kibica. Gromadziła ona, na niektórych meczach kilkuset osobową grupę kibicujących. Na wszystkich tych imprezach nie odnotowano żadnego incydentu, wymagającego interwencji policji lub straży miejskiej. Jak podkreślił, dzieje się tak, kiedy imprezy takie są solidnie przygotowane. Na koniec Z-ca Burmistrza Michał Wieremiejczyk zaprosił wszystkich na koncert Pożegnanie Lata, na którym zagra zespół LemON. Do zobaczenia więc 16 września na Balatonie.

d

d

f

15118

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum