kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Opublikowany: 2018-10-13 08:03:20

Misja niemożliwa wykonana! „Pracujecie Państwo naprawdę w ekstremalnych warunkach. Rok po kolejnej reformie, musicie borykać się z nowymi wielkimi kłopotami – przepełnieniem placówek, zmianowością, ciężkimi tornistrami uczniów... Reforma goni reformę, a ich efekty spadają na was i na uczniów. Trochę na samorząd. Tym większe uznanie dla Państwa pracy”. Tymi słowami burmistrz dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski powitał w piątek, 12 października, nauczycieli, pracowników południowopraskiej oświaty, rodziców i uczniów zebranych na uroczystym spotkaniu w Centrum Promocji Kultury.

Nieco wcześniej naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Marzenna Adamiak powitała wszystkich gości przybyłych na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej: burmistrza Pragi-Południe Tomasza Kucharskiego, jego zastępców – Jarosława Karcza i Michała Wieremiejczyka. radnego Rady Warszawy Pawła Lecha, radnych dzielnicy Marcina Klusia, Katarzynę Olszewską, Irenę Bartosińską, Bożenę Manarczyk, Mirosławę Terlecką, Ryszarda Kalkhoffa, Bogdana Jeziorskiego i Marka Borkowskiego. Związki zawodowe reprezentowali Zofia Idzikowska i Jerzy Smoliński. Obecni byli także dyrektor CPK Barbara Gebler-Wasiak, dyrektor DBFO Robert Sagan oraz rzecznik prasowy dzielnicy Andrzej Opala. Pani naczelnik powitała gorąco dyrektorów, nauczycieli, pracowników placówek oświatowych, rodziców i najlepszych uczniów.
Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej poprowadziła Milena Brzyska, która zaprosiła na scenę burmistrza Kucharskiego. Nauczyciele usłyszeli z jego ust wiele pochwał i gorących życzeń. Padły tez zapewnienia, że dzielnicowa oświata będzie się rozwijać, np. poprzez rozbudowę istniejących szkół, by jak najszybciej zlikwidować problem zmianowości i ciasnoty. „Podczas spotkania z emerytowanymi nauczycielami pani Idzikowska powiedziała, że zostanie po Was ślad. Nie na jedno pokolenie, ale i następne, bo kształtujecie umysły i osobowości przekazywane z pokolenia na pokolenie. Chylę czoła przed waszym wysiłkiem i efektami”, zakończył burmistrz.
Następnie głos zabrał radny m.st. Warszawy Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu, reprezentujący nie tylko władze stolicy, ale również rodziców uczniów z Pragi-Południe.
Po nim na scenie pojawili się Irena Bartosińska i Marcin Kluś, którzy złożyli nauczycielom życzenia w imieniu radnych dzielnicy.
W części artystycznej usłyszeliśmy młodą utalentowaną skrzypaczkę Basię Krukowską, której akompaniował na fortepianie tata.
Po pięknym koncercie nastąpiło wręczenie nagród najbardziej zasłużonym dyrektorom, nauczycielom oraz najlepszym uczniom i ich pedagogom.
Uroczystość zamknęły wystąpienia przedstawicieli związków zawodowych, Zofii Idzikowskiej ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Jerzego Smolińskiego z NSZZ „Solidarność”.
Po części oficjalnej nauczyciele, pracownicy oświaty i goście udali się do kuluarów, gdzie burmistrz Kucharski osobiście pokroił dla nich okazały i pyszny tort.

d

fd

fd

sd

sd

15182

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum