kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

ENERGOSZTUCZKI

Opublikowany:

 

Oszczędzaj energię, chroń środowisko i klimat z „Energosztuczkami”

Zgodnie z badaniem ankietowym „Zachowanie proekologiczne w warszawskich gospodarstwach domowych” prowadzonym przez Urząd m.st. Warszawy z grudnia 2013 roku,  85% mieszkańców Warszawy oszczędza energię elektryczną, 78% ciepło a 60% ogranicza zużycie bieżącej wody. Powodem oszczędzania mediów jest głównie chęć obniżenia opłat za rachunki.

Przygotowane przez Biuro Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy krótkie filmy - „Energosztuczki” pokazują, jak w łatwy sposób przy codziennych czynnościach optymalizować zużycie mediów. Przypomną o gaszeniu światła w nieużywanych pomieszczeniach, zakręcaniu kranów z wodą podczas mycia zębów, pokażą zalety energooszczędnego oświetlenia. Podpowiedzą, czym się kierować wybierając sprzęt gospodarstwa domowego jak również zachęcą do ekologicznego podróżowania.

„Energosztuczki” są elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej „Planu Działań na rzecz zrównoważonego zużycia energii dla Warszawy w perspektywie do 2020 r.” – dokumentu przyjętego przez Radę m.st. Warszawy w 2011 roku, a wynikającego z inicjatywy Komisji Europejskiej „Porozumienie między Burmistrzami”, do której Warszawa przystąpiła w 2009 roku.

Zgodnie z ideą inicjatywy, Warszawa zadeklarowała ograniczenie do 2020 roku zużycia energii o 20% i zredukowanie o 20% emisji dwutlenku węgla.

Zachęcamy do obejrzenia filmów:

  1. AGD: http://youtu.be/tz1fawy9EXM
  2. Gotowanie: http://youtu.be/qraYCsCqrM4
  3. Oświetlenie:http://youtu.be/QXklKDQAGrI
  4. Woda:http://youtu.be/N6z53tRfP8g
  5. Żarówka:http://youtu.be/GPjOm9eA6SY
  6. Ogrzewanie: http://youtu.be/br9-oKTUaVM
  7. Podróżowanie: http://youtu.be/8AqfUtvLle0

 

Link do playlisty: http://www.youtube.com/playlist?list=PL3Wddt9O4kIOXB8SvZn-G_Tpx-S5pc5iA 
12779

Pozostałe artykuły w tym samym dziale co ENERGOSZTUCZKI