kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Jakość wody w kranie niezagrożona

Opublikowany: 2019-06-03 12:17:37

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. w związku z stanem alarmowym na rzece Wiśle informuje, że woda uzdatniana w dwóch stacjach Zakładu Centralnego, tj. SUW „Filtry” i SUW „Praga” jest bezpieczna i można ją pić prosto z kranu.

Wodociągi Warszawskie pobierają wodę dla mieszkańców stolicy spod dna rzeki Wisły za pomocą perforowanych rur, tzw. drenów. Jest to proces infiltracji, który trwa do 30 godzin. Wstępnie oczyszczona woda jest następnie kierowana do dwóch stacji uzdatniania: „Filtry” i „Praga”. Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii uzdatniania, w tym ozonowania pośredniego i wieloetapowej filtracji oraz dezynfekcji, woda jest bezpieczna i spełnia wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Oznacza to, że można ją pić prosto z kranu bez przegotowania.

Przypominamy, że nad prawidłowym przebiegiem procesu uzdatniania czuwają pracownicy MPWiK, a ich skuteczność stale kontrolują laboranci z akredytowanych laboratoriów Spółki. Ponadto, w czasie przejścia fali wezbraniowej, w celu zapewnienia mieszkańcom aglomeracji warszawskiej dostawy wysokiej jakości warszawskiej kranówki, jakość wody powierzchniowej, infiltracyjnej oraz uzdatnionej jest kontrolowana ze zwiększoną częstotliwością.

df

15511

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum