kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Pierwsze koszenie wybranych trawników na Pradze-Południe

Opublikowany: 2020-05-19 16:20:00

Do tej pory ze względu na suszę zabiegi koszenia były świadomie wstrzymywane zgodnie z rekomendacją Miasta Stołecznego Warszawy. Z aktualnych obserwacji ilości opadów na naszej wspólnej przestrzeni wynika konieczność skoszenia traw na wybranych terenach będących w utrzymaniu Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

 

DLACZEGO?

Częstotliwość prac została ograniczona do minimum, ale zabieg koszenia jest niezbędny do prawidłowego wzrostu i rozwoju traw. Dbamy o kondycję miejskich trawników a ograniczając koszenie trawników mamy na uwadze bioróżnorodność. Istotne jest również zapewnienie względów bezpieczeństwa i zapewnienia widoczności użytkownikom ruchu oraz względy sanitarne i estetyczne, ponieważ wysoka trawa utrudnia widoczność, usuwanie śmieci czy sprzątanie przez właścicieli psów po swoich pupilach.

KIEDY?

Na terenie Dzielnicy 25 maja br. rozpocznie się pierwsze, niezbędne koszenie trawników pozostających w utrzymaniu Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

GDZIE SKOSIMY?

Koszone będą wytypowane tereny, tam, gdzie zabieg ten jest niezbędne czyli trawniki przy Miejscach Pamięci Narodowej, wytypowane skwery oraz część trawników w pasach drogowych Saskiej Kępy. Zakres terenów objętych pierwszym koszeniem został wyłoniony podczas kontroli i obserwacji przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska oraz przedstawiony na załączonej grafice. 

Globalnie na terenach dzielnicy koszona powierzchnia nie przekroczy 30% powierzchni będących w utrzymaniu Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Południe, czyli z myślą o środowisku i w trosce o naszą wspólną przestrzeń - KOSIMY NIEZBĘDNE MINIMUM.

Jeśli mapka poniżej jest nieczytelna pobierz plik.

 

 

16204

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum