kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Zaczęłam od śpiewania kolęd

Opublikowany: 2019-07-08 14:29:00

Rozmowa ze zwyciężczynią VII Konkursu Piosenki Francuskiej Marią Piotrowską. - Jesteś z Bielan… - Nie do końca. Pochodzę z Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie się urodziłam i chodziłam do szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Dopiero na czas nauki w liceum im. Lelewela przeniosłam się do rodziny na Bielanach.

 

- Śpiewasz od dziecka?

- Tak… Chyba jak większość uczestników finału zaczynałam od rodzinnych uroczystości, na przykład śpiewania kolęd. Gdy rodzice zorientowali się, że mi to wychodzi i sprawia przyjemność, zapisali mnie do Nowodworskiego Domu Kultury, gdzie przez trzy lata uczyłam się śpiewu. Zaniedbałam to podczas nauki w gimnazjum, ale w liceum wróciłam na „prawie profesjonalną” ścieżkę.

- Gdzie zatem kontynuujesz naukę śpiewu?

- W Ognisku Teatralnym Teatru Ochoty. Niedawno wystawiliśmy nawet musical z własnymi tekstami…

- Nowy Dwór Mazowiecki, Bielany, Ochota… Duży „rozrzut” geograficzny. Jak sobie dajesz z tym radę?

- Daję. W domu w Nowym Dworze bywam tylko w weekendy, nauka w liceum nie sprawia mi trudności, więc znajduje czas na ognisko teatralne.

- Przed tobą klasa maturalna. A potem?

- Myślę o tym, by kształcić się w kierunku artystycznym. Może będą to studia wokalno-aktorskie, może muzyczne? Myślałam poważnie o studiach w Instytucie Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Łodzi.

- Trzymamy kciuki za powodzenie tego planu. A zdradzisz nam, z kim polecisz na weekend do Paryża?

- Nigdy w nim nie byłam, więc cieszę się ogromnie, ale… Naprawdę jeszcze nie wiem, z kim pojadę. Ta nagroda, to zwycięstwo, bardzo mnie zaskoczyło. Teraz muszę odpocząć, odzyskać głos i wtedy się zastanowię, z kim odwiedzę Paryż.

df

15577

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum