kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Nagroda Edukacji Kulturalnej

Opublikowany: 2018-10-30 11:19:27

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że 25 października br. podczas uroczystej gali, która odbywała się w Teatrze Dramatycznym, Kapituła Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w tegorocznej IX edycji konkursu Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej, przyznała następujące nagrody:

w kategorii „Instytucje animacji kultury” -  I miejsce Ognisko Pracy Pozaszkolnej  nr 1 „Jordanek” za projekt „Strachy na Lachy”. Celem projektu było zapoznanie uczestników projektu z postaciami ze słowiańskiej mitologii, polskich legend i baśni, uwolnienie wyobraźni i stymulowanie twórczej ekspresji dzieci i młodzieży. Ponadto poznanie różnorodnych technik plastycznych i teatralnych oraz ich wykorzystanie.                       

wkategorii „Szkoły Podstawowe” - II miejsce Szkoła Podstawowa nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pułków Piechoty „Dzieci Warszawy” za projekt „Wszyscy żyjemy pod wspólnym niebem”.Celem projektu było  przybliżenie różnych kultur oraz uwrażliwienie na różnorodność ludzi i obyczajów. Każdy miesiąc dedykowany był jednemu krajowi, ale głównie tym, z których pochodzą uczniowie SP nr 120. Raz w miesiącu uczniowie i zaproszeni goście spotykali się razem, by wysłuchać hymnu narodowego danego państwa i obejrzeć pokaz taneczny, zwykle w wykonaniu uczniów, czasem też nauczycieli.

Celem Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej jest promocja najlepszych projektów z zakresu edukacji kulturalnej realizowanych w m.st. Warszawie.  Konkurs dotyczy projektów, których realizacja zakończyła się do 25 czerwca danego roku. Konkurs ma charakter otwarty. Może w nim startować animator, edukator, nauczyciel, który  w Warszawie zrealizował program lub projekt edukacji kulturalnej do 25 czerwca danego roku. Projekt mógł być zrealizowany w instytucji kultury, placówce oświatowej, przez organizacje pozarządowe, na uczelni, przez firmę lub osobę fizyczną. Każdego roku konkurs cieszy się dużą popularnością, a Laureaci z ubiegłych lat wymieniają to wyróżnienie wśród swoich znaczących osiągnięć. Najważniejsze są jednak efekty ich działań – czyli fakt, że w teatrach, muzeach, domach kultury, bibliotekach, szkołach, organizacjach pozarządowych i innych miejscach realizowane są jakościowe projekty i programy edukacji kulturalnej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

df

sd

15206

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum