kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Dziś i jutro „Orła”

Opublikowany: 2018-10-18 13:51:54

W środę, 17 października, odbyła się w OSiR Praga-Południe konferencja prasowa dotycząca planowanych działań dzielnicy na terenie dawnego KS Orzeł.

Miasto Stołeczne Warszawa odzyskało już część terenów przy Podskarbińskiej 11 oraz 13, w tym stadion lekkoatletyczny. „Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w tej długiej i ciężkiej sądowej walce o odzyskanie terenu przez miasto i dzielnicę”, powiedział m.in. burmistrz Tomasz Kucharski. Obecnie prowadzone są dalsze czynności, mające na celu odzyskanie całego terenu, którego powierzchnia wynosi niebagatelne 7,1 ha.

To historyczne, niegdyś tętniące życiem i sportem miejsce, popadło w ruinę. Mamy, jako dzielnica, jeden cel – chcemy przywrócić temu terenowi funkcję sportowo-rekreacyjną tak, aby mogły z niego korzystać kluby sportowe i UKS-y, seniorzy i najmłodsi oraz wszyscy miłośnicy sportu, mieszkańcy dzielnicy i Warszawy. Chcielibyśmy stworzyć przestrzeń, w której będą boiska wielofunkcyjne, skatepark, alejki z fontannami, boisko do piłki nożnej oraz plac zabaw dla dzieci.

Wszystkie pomysły poddamy pod konsultacje społeczne, razem stworzymy to miejsce, wsłuchując się uważnie w głosy mieszkańców, lokalnych stowarzyszeń i miłośników sportu.

Priorytetem jest dla nas również odzyskanie historycznego budynku hali sportowej Orzeł, który wpisany jest do rejestru zabytków, o co walczyliśmy wraz ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków Michałem Krasuckim. Budynek ten powstał wg projektu znanego architekta Macieja Nowickiego. Dziś użytkowany bezprawnie, nieznana jest też skala zniszczeń tego zabytkowego miejsca. Bądźmy jednak dobrej myśli i wspólnie zadbajmy o to, aby przywrócić hali jej dawny blask.

s

df

a

15188

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum