kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Pomoc Zarządu Dzielnicy Praga-Południe dla przedsiębiorców!

Opublikowany: 2020-03-25 08:55:00

Zdajemy sobie sprawę, iż obecne ograniczenia wynikające ze Stanu Epidemii szczególnie mocno uderzają w małych i średnich przedsiębiorców, którzy zmuszeni zostali do zawieszenia swojej działalności, a co za tym idzie, utracili wszelkie dochody(przy jednoczesnym zachowaniu większości kosztów funkcjonowania).

Tym przedsiębiorcom, którzy są siłą napędową polskiej gospodarki, potrzebna jest obecnie pilna, realna i konkretna pomoc. Liczymy oczywiście na działania rządu i parlamentu, ponieważ instytucje te mają największe możliwości udzielania takiej pomocy, jednak nie pozostajemy bezczynni!
 
W duchu inicjatywy podjętej kilka dni temu przez Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego, związanej z udzieleniem pomocy stołecznym przedsiębiorcom, oraz w oparciu o obecnie obowiązujące przepisy, Zarząd Dzielnicy Praga-Południe uruchamia specjalne procedury, pozwalające na znaczne, czasowe obniżenie czynszów w komunalnych lokalach usługowych lub ich odroczenie i rozłożenie na raty. Skorzystać z nich będą mogli wszyscy mali i średni przedsiębiorcy, wynajmujący lokale od miasta, którzy zmuszeni zostali do ograniczenie lub zawieszenia swojej działalności.
 
Na stronie Urzędu Dzielnicy Praga-Południe dostępny jest formularz, za pośrednictwem którego można zgłaszać chęć skorzystania z wybranej formy pomocy.

Plik do pobrania

 

16024

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum