kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Prestiżowa Nagroda im. Kierbedziów dla południopwopraskiej książnicy

Opublikowany: 2019-05-23 11:36:10

We wtorek, 21 maja 2019 roku w Auli Akademii Sztuk Pięknych, miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Kierbedziów, będąca również oficjalnymi obchodami tegorocznego Święta Bibliotekarzy i Bibliotek. Wydarzenie to honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik.

Tego dnia wręczone zostały statuetki Nagrody im. Kierbedziów, przyznawanej od 2005 roku do 2011 r., wznowionej w 2018 r.Nagroda została ustanowiona przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy, na cześć małżeństwa filantropów: Eugenii i Stanisława Kierbedziów, fundatorów m.in. gmachu Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy przy ul. Koszykowej.
 
W ten sposób nagradzane wyjątkowe inicjatywy na rzecz rozwoju, czytelnictwa i bibliotek warszawskich oraz mazowieckich. Kolegium wyłania laureatów w pięciu kategoriach: Pielęgnowanie tożsamości regionalnej, Działalność na rzecz bibliotek publicznych w powiecie, Praca z młodym czytelnikiem, Samorządy przyjazne bibliotece oraz Internetowy wizerunek biblioteki publicznej.

W 2019 roku Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów. Dyrektor Biblioteki Mirosława Majewska wraz z Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu w Dzielnicy Praga-Południe Iwoną Kaczorowską, odebrały statuetkę za dokonania na polu działalności wielokulturowej. Południowopraska książnica od wielu lat pielęgnuje, rozwija i wspiera działania na rzecz wielokulturowości. Znakomitymi przykładami na takie działania są choćby bogate zbiory w językach obcych, angażowanie się w ogólnoeuropejskie, ogólnopolskie i warszawskie akcje, mające na celu przybliżanie bogactwa i różnorodności kulturowej świata oraz zajęcia językowe.
Ta nagroda to docenienie zarówno dotychczasowych starań jak i tych, które zrealizowane zostaną w przyszłości. Dziękujemy za uznanie szanownej kapitule.

df

15485

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum