kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Relacja ze spotkania z przedsiębiorcami – 22 stycznia 2014 roku

Opublikowany: 2014-01-29 09:57:58

Innowacyjny biznes opiera się w dużej mierze na umiejętnym zastosowaniu nowoczesnych technologii. Jak wykorzystać istniejące szanse i nie popełniać typowych błędów? Podczas warsztatu networkingowego, który odbył się 22 stycznia 2014r. w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe, szukaliśmy odpowiedzi na powyższe pytania. Jak zawsze rozciągaliśmy też lokalne sieci kontaktów biznesowych.

W spotkaniu wzięła udział liczna grupa przedsiębiorców, reprezentujących branże: IT, reklamową, artystyczną, finansową, edukacyjną oraz prawną.
Zgromadzonych tradycyjnie powitała Pani Marta Modzelewska, Animatorka ds. współpracy z Przedsiębiorcami w Dzielnicy Praga-Południe. Poinformowała zebranych o swojej roli jako tzw. Brokera Informacji oraz przekazała niezbędne informacje organizacyjne. Ciekawostkę stanowił fakt, iż od maja 2013 roku we wszystkich dzielnicach odbyło się już przeszło 70 spotkań sieciujących, z udziałem ponad 600 uczestników. Nad moderacją przebiegu spotkania czuwał dr Jan Dąbrowski, ekspert merytoryczny z Akademii Leona Koźmińskiego. 
Pierwszą fazę warsztatu stanowiła praca w trzech grupach networkingowych, wyłonionych z wykorzystaniem liczebników, zaczerpniętych tym razem z języka francuskiego. Bezpośrednie rozmowy umożliwiły przedstawienie się oraz krótkie zaprezentowanie własnej działalności. Formuła ta została dodatkowo wzbogacona o proces tzw. wzajemnego doradztwa, polegający na poszukiwaniu rozwiązań problemów w małych, roboczych zespołach. Poszczególni przedsiębiorcy wykorzystując swoją wiedzę oferowali sposoby wsparcia dla innego członka ich zespołu. W finale tej części, zgrupowani w kręgu uczestnicy byli kolejno prezentowani przez liderów grup networkingowych. Dobrym wstępem do rozmów o biznesie jest wspólna pasja, którą zaobserwowaliśmy w jednym z zespołów: „Nie wiem jak to się stało, ale w naszej kilkunastoosobowej grupie wszyscy uwielbiają biegać. Zdecydowanie mieliśmy o czym rozmawiać.” – stwierdził wyłoniony lider.
W drugiej części spotkania odbył się warsztat tematyczny pt. „Zastosowania QR kodów i typowe błędy w ich wykorzystaniu w biznesie.” Naszymi ekspertami byli tym razem Panowie Michał Marczak oraz Paweł Jurczyk, z firmy ScoreIT. Prelegenci na wstępie podzielili się ogólną refleksją: „Z całą pewnością zetknęli się Państwo z QR kodami, nadrukowanymi na różnych produktach. Niestety wiele osób jeszcze nie wie, jak właściwie z nich korzystać”. Właśnie dzięki zaprezentowanym treściom dowiedzieliśmy się m.in. jak skutecznie wykorzystywać nowoczesne technologie, gdzie tkwią problemy w zakresie użytkowania aplikacji, co powinien zawierać materiał reklamowy z QR kodem, jakiej wielkości powinien być fotokod oraz co oznacza tzw. kod pełzający.
Na koniec, przedsiębiorcy przeszli w etap nieformalnego networkingu. Wszystko po to, aby nawiązywać kontakty, budować wzajemne zaufanie oraz pozyskiwać przyszłych partnerów do współpracy. Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, takie działania mogą się przełożyć na wymierne korzyści dla uczestników Stołecznego Forum Przedsiębiorczości. Wszyscy, którzy chcieliby rozszerzyć zasięg swojej działalności i skorzystać z dodatkowej możliwości sieciowania w wymiarze online, będą mieli taką możliwość dzięki startującemu wkrótce Portalowi Przedsiębiorczości SFoP (www.sfop.um.warszawa.pl). 
Kolejny warsztat networkingowy w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe, odbędzie się 19 lutego br. Tym razem startujemy od godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy!
 
 
 
 
 
 
 
 
11078

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum