kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00*

Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00

 

*w poniedziałki w godzinach 16:00 - 18:00 dyżury pełnią pracownicy:

- Wydziału Obsługi Mieszkańców

- Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

- stanowisk kasowych Wydziału Budżetowo-Księgowego

- Urzędu Stanu Cywilnego

 

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest w godzinach:

poniedziałek: 10:00 - 17:30

wtorek - piątek: 8:00 - 15:30

Opłaty paszportowe i geodezyjne wyłącznie gotówką

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Spotkanie burmistrza z kupcami

Opublikowany: 2018-06-28 20:08:35

27 czerwca w gościnnych progach hotelu Wiatraczna odbyło się spotkanie burmistrza dzielnicy Praga-Południe Tomasza Kucharskiego z kupcami, reprezentującymi ponad 200 pawilonów i ponad 150, głównie rodzinnych, podmiotów z terenu bazarku przy rondzie Wiatraczna.

Burmistrz wysłuchał podziękowań ze strony prezydium stowarzyszenia. Dotyczyły one ucywilizowania bazarku, jego modernizacji i rozbudowy. Kupcy wyrażali zadowolenie z przebiegu prac i już osiągniętych efektów. 

Odpowiadając na podziękowania, burmistrz Kucharski przypomniał, że bazarek, który istniał niegdyś obok Universamu Grochów, a dzisiaj wokół galerii handlowej Rondo Wiatraczna, jest trwałym elementem lokalnej przestrzeni, że wpisał się już na stałe w pejzaż ronda Wiatraczna i jego okolic. „Nigdy nie było mowy o jego likwidacji. Wiedzieliśmy już wcześniej, że bazarek zostanie, tylko musi zmienić swój nieco prowincjonalny charakter, kształt. Mieliśmy przecież wspólną – władz dzielnicy i stowarzyszenia kupców – wizję jego przyszłości, modernizacji, ucywilizowania na miarę wyzwań XXI wieku”, przypomniał burmistrz Kucharski. „To głównie dzięki Państwa dobrej woli, dzięki temu porozumieniu obu stron wygląda on tak imponująco i nowocześnie. Podejmując ryzyko, wyraźnie wyprzedziliście innych. Za to należą się Państwu podziękowania”, dodał burmistrz. Przypomniał, że kupcom nie było łatwo zainteresować kolegów pomysłem modernizacji ani przekonać do swych racji lokalnych obrońców Universamu Grochów.
Następnie dyskutowano z burmistrzem o przyszłości samego ronda Wiatraczna i zmian urbanistycznych, które je czekają w związku z budową obwodnicy śródmiejskiej. Rozmawiano o planach stworzenia – po wybudowaniu tunelu pod rondem oraz likwidacji pętli tramwajowej i autobusowej – zielonego skweru albo wręcz małego parku z ławeczkami, o potrzebie myślenia o komforcie mieszkańców, a przy tym pozostawienia bazarku, bez którego rondo Wiatraczna nie mogłoby istnieć. Kupców martwi przesunięcie pętli autobusowej, gdyż węzeł przesiadkowy jest dobrym punktem handlowym. Burmistrz Kucharski przypomniał jednak, że zamiast pętli powstanie tu w przyszłości stacja trzeciej linii metra, będąca jeszcze większym węzłem przesiadkowym niż pętla autobusowa.
Przedstawiciele stowarzyszenia kupców poinformowali burmistrza o złożeniu w Urzędzie Dzielnicy dokumentów, związanych z przedłużeniem na kolejne trzy lata koncesji na prowadzenie bazaru.
Zwrócono uwagę na problemy z nielegalnym handlem i łamiącymi prawo kupcami, choć podkreślono, że skala tego zjawiska jest niespotykanie mała. Z raportów straży miejskiej wynika, że to raczej epizody.
Poruszono także kwestię parkowania w okolicach bazarku. Z sali padł projekt, by pozwolono klientom na 15-minutowe zastawianie autami samochodów kupców, którzy i tak stoją tam zwykle po kilka godzin. Uzgodniono, że kupcy zaprojektują takie rozwiązanie i przekażą odpowiednim służbom.

15048

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum